mail Skontaktuj się z nami

Henna brwi i rzęs - 8 godzin

Henna to barwnik roślinny produkowany z laswonii bezbronnej. Jest ona wykorzystywana już od setek lat. Dziś służy to podkreślenia i przyciemnienia brwi i rzęs. Nie jest to trwały barwnik, zmywa się po około kilku tygodniach, jednak jego systematyczne stosowanie powoduje, że przy każdym kolejnym zabiegu potrzeba mniej barwnika do wykonania koloryzacji. Henna korzystnie wpływa na stan włosków brwiowych oraz rzęs. Stają się one naturalnie gęstsze i mocniejsze.

Program szkolenia

Cześć teoretyczna: 2 godziny

W części teoretycznej, przedstawione zostaną informacje z obszaru kosmetyki oprawy oka z zastosowaniem henny. Uczestnicy dowiedzą się jak wygląda anatomiczna i chemiczna budowa włosa, jakie funkcje pełni keratyna i łuska włosa oraz jaki związek ma melanina z procesem farbowania z użyciem henny. Kolejno omówione zostaną wymagania sanitarne i higieniczne oraz wyposażenie stanowiska pracy. 

Szkoleniowiec szczegółowo przeanalizuje dostępne preparaty zabiegowe oraz akcesoria, wykorzystywane podczas farbowania henną i regulacji brwi. Wymieni także przeciwwskazania i możliwe reakcje alergiczne. Następie opisze każdy etap zabiegu farbowania brwi i rzęs (zarówno henną proszkową jak i żelową). 

Cześć praktyczna: 6 godzin

Część praktyczna rozpocznie się zabiegiem pokazowym henny brwi i rzęs, wykonanym przez szkoleniowca na modelce, podczas którego jeszcze raz omówione zostaną wszystkie, podjęte działania. Kolejno, każdy z uczestników przygotuje swoje stanowisko pracy i wykona zabieg na modelce, postępując zgodnie z instrukcjami prowadzącego. 

To szkolenie udostępni Ci wiedzę, którą z pewnością będziesz wykorzystywać w codziennej pracy.

chat Komentarze (0)

Opinie o szkoleniu

close
Koszyk