mail Skontaktuj się z nami

Podologia zaawansowana - 48 godzin

Podologia jest gałęzią medycyny, która zajmuje się zarówno zdrowiem stóp, ale także ich estetycznym wyglądem. Jest to połączenie zabiegów kosmetycznych z takimi, które poprawiają stan jej skóry. W dzisiejszych czasach ludzie coraz bardziej przywiązują uwagę do swojego wizerunku. Do podologa zgłaszają się nie tylko  osoby, którym zależy, aby ich stopy wyglądały na zadbane. Wizyta u niego jest też wskazana, jeżeli chodzenie wywołuje dyskomfort ze względu na bolesne odciski czy modzele.

Program szkolenia

Cześć teoretyczna: 8 godzin

Omówienie procedury zabiegowej prawidłowo wykonanego pedicure podologicznego i leczniczego z użyciem odpowiednich narzędzi.

Opracowanie pękających pięt i rozpadlin, usuwanie modzeli, odcisków, nagniotków za pomocą dłuta i skalpela oraz rozpoznanie przyczyn ich powstania, aby uchronić Pacjenta przed nawracaniem zmian.

Usuwanie brodawek za pomocą elektrokoagulacji oraz ciekłym azotem, a także inne formy usuwania brodawek.

Stosowanie odpowiednich odciążeń. Omówienie wrastających i wkręcających paznokci: przyczyny ich powstawania i nawracania.

Korekta wrastających paznokci przy użyciu klamry metalowej trzyczęściowej  oraz klamry plastikowej BS Spange i OnyClip, Podofix, Combiped.

Omówienie budowy anatomicznej płytki paznokcia,  oczyszczenie i rekonstrukcji paznokcia zniszczonego przez grzybice, uraz mechaniczny lub zniekształcony. Zabezpieczenie łożyska przed uszkodzeniem odpowiednimi preparatami.

Praca na akrylu podologicznym, żelach do rekonstrukcji oraz nagellmasie.

Prawidłowe skrócenie płytki paznokciowej, pielęgnacja wałów okołopaznokciowych z wykorzystaniem odpowiednich frezów,

Dobór odpowiednich kosmetyków przy wykonywanym zabiegu oraz pielęgnacji domowej.

Omówienie najczęstszych chorób dermatologicznych występujących na stopach.

Deformacje stóp i ich wpływ na problemy ze stopami oraz jak w prawidłowy sposób je rehabilitować.

Tworzenie indywidualnych odciążeń z masy sylikonowej.

Zasady bezpieczeństwa i higieny pracy w gabinecie podologicznym.

Dezynfekcja i sterylizacja z uwzględnienie wymogów sanepidu.

Przygotowanie pacjenta do poboru materiału mykologicznego i bakteriologicznego.

Współpraca z laboratorium.

Omówienie prowadzenia karty pacjenta.

Cześć praktyczna: 40 godzin

Zabiegi pokazowe wykonywane na modelkach przez szkoleniowca w zakresie poszczególnych zdiagnozowanych schorzeń stóp, w ramach tematyki objętej programem nauczania

Przygotowanie stanowisk pracy do zabiegu przez uczestników szkolenia

Przygotowanie modelek do zabiegu

Etapowe wykonywanie zabiegu według instrukcji szkoleniowca (w odniesieniu do poszczególnych rodzajów zdiagnozowanych schorzeń stóp – w zakresie objętych programem nauczania)

– kontrolowanie sposobu przygotowania obszaru zabiegowego

– kontrolowanie wykonywania poszczególnych etapów zabiegu z zastosowaniem odpowiedniej techniki pracy z dłutem i skalpelem, frezarką podologiczną, zakładania klamer, stosowania preparatów do rekonstrukcji paznokcia (w ramach poszczególnych rodzajów zabiegów),

Końcowa ocena efektu zabiegowego – w odniesieniu do każdego zakresu i typu wykonanego zabiegu podologicznego

Dodatkowo na szkoleniu można zobaczyć metodę korekcji wrastających paznokci za pomocą Kostki Arkady, jednak do uzyskania uprawnień do wykonywanego zabiegu jest potrzebny odrębne szkolenie.

chat Komentarze (0)

Opinie o szkoleniu

close
Koszyk